• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wiedeń – perła Europy

Skarby Danii
Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa również może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Więcej informacji

2. Zobacz szczegóły

3. Sprawdź stronę

4. Zajrzyj tutaj

5. Zobacz teraz

Categories: Rekreacja

Comments are closed.